Home > Kierunki > Islandia > Tania Islandia

Tania Islandia - 4 dni

Islandia uważana jest za jedno z najciekawszych miejsc na ziemi. Możemy tam na własne oczy zobaczyć procesy, jakich nie sposób już obserwować w innych częściach świata. Islandia leży dokładnie na szczelinie Grzbietu Śródatlantyckiego, jest więc niezwykle aktywna geologicznie – jest na niej wiele czynnych wulkanów, liczne gorące źródła oraz strzelające w powietrze gejzery. Są tu także potężne lodowce, zupełnie nierealne formacje wulkaniczne i tysiące zachwycających wodospadów.

Podczas naszej wycieczki zobaczymy Reykjavík – najbardziej na północ wysuniętą stolicę świata, Złoty Krąg z największymi atrakcjami Wyspy Lodu i Ognia oraz wulkaniczny Półwysep Reykjanes z dymiącymi polami siarki, geotermalnymi źródłami, tunelami lawowymi i najsłynniejszym kąpieliskiem Islandii – słynną Błękitną Laguną.

Choć wydaje się, że Islandia nie może być tania, stworzyliśmy program dla oszczędnych. W programie Tania Islandia poznamy najważniejsze atrakcje wyspy bez nadwyrężania budżetu. Zobacz także program przeznaczony dla rodziców z dziećmi – Islandia KIDS.

Dzień1
Keflavik, Reykjanes

Przylatujemy na lotnisko w Keflaviku. Przejeżdżamy przez dawną bazę żołnierzy amerykańskich, mieszczącą się na półwyspie Reykjanes. Naszą podróż po Islandii rozpoczniemy od przejazdu przez świeże pola lawowe oraz nacieszenia oczu widokiem największej aglomeracji na wyspie, czyli islandzkiego Trójmiasta: Hafnarfjordur, Kopavogur i Reykjavíku.

Dzień2
Złoty Krąg, wodospad Gulfoss, Þingvellir, gejzery Geysir i Strokkur, Reykjavík

Ruszamy na Złoty Krąg – to pętla, na której znajdują się największe atrakcje turystyczne i pamiątki historyczne Islandii. Park Narodowy Þingvellir to dla Islandczyków miejsce wyjątkowe, związane z początkami ich państwowości i pierwszym miejscem zgromadzeń Althingu – średniowiecznego parlamentu. Gejzery Geysir i Strokkur przyciągają od wieków turystów i są prawdziwym cudem natury, podobnie jak „Złoty Wodospad” Gullfoss na rzece Olfusa. Dla chętnych możliwość kąpieli w gorących źródłach w Laugarvatn, a dla najdzielniejszych – możliwość wskoczenia wprost z sauny do lodowatego jeziora (atrakcja fakultatywna). Ruszamy do najdalej na północ położonej stolicy na świecie – Reykjavíku. Tego dnia możemy wybrać się na emocjonujący rejs w poszukiwaniu wielorybów lub widokowy lot helikopterem (atrakcje fakultatywne). Poznajemy najsłynniejsze symbole miasta: Kościół Hallgrimskirkja, Sun Voyager czy nawiedzony pałacyk Höfði. Spacerujemy po muzeum rzeźb słynnego islandzkiego symbolisty, Einara Jonssona. Podziwiamy budynek parlamentu, odwiedzamy promenadę nad jeziorem Tjörnin, ulubione miejsce spacerów mieszkańców stolicy, i ratusz miejski na wodzie. Podziwiamy katedrę Domkirkja i nowoczesny budynek opery i filharmonii – Harpa. Zwiedzamy centrum miasta: ulice A∂alstraeti i Laugavegur, a także park Arnarhóll z siedzibą islandzkiego rządu. Wizytę w Reykjavíku możemy świętować kosztując islandzkie przysmaki z bufetu owoców morza, gdzie spróbujemy hakarla – zgniłego rekina czy wieloryba (atrakcja fakultatywna).

Dzień3
Hverager∂i, Półwysep Reykjanes, Błękitna Laguna

Jedziemy do miasta na gorących źródłach geotermalnych Hverager∂i, gdzie piecze się chleb wulkaniczny i prowadzi eksperymentalnie największą europejską hodowlę bananów. Schodzimy pod ziemię na trekking w niezwykłym cudzie natury – tunelu lawowym (atrakcja fakultatywna). Ruszamy na Półwysep Reykjanes. Zaczniemy od trekkingu po rezerwacie geotermalnym Krysuvik. Następnie przejeżdżamy po ukrytego w skałach jeziora Kleifarvatn. Podziwiamy kościółek Strandakirkja i robimy sesję zdjęciową na słynnym moście łączącym płyty kontynentalne Ameryki i Europy. Odwiedzamy Grindavik i Hafnir. Idziemy na spacer nadmorską promenadą do latarni morskiej w Gardur. Zakończenie wyjazdu świętujemy kąpielą w najsłynniejszym kąpielisku na Islandii Błękitnej Lagunie (atrakcja fakultatywna), odmładzająca maseczka krzemionkowa i drink w pool barze w cenie biletu.

Dzień4
Keflavik, powrót do Polski


Pełni niezapomnianych wrażeń ruszamy na lotnisko w Keflaviku i wracamy do Polski.

Cena zawiera:

 • Transfer z/na lotnisko w Keflaviku
 • Opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota, przewodnika certyfikowanego przez Iceland Tourism Authority
 • Noclegi w hostelach lub apartamentach z łazienką i kuchnią w pokojach 2-3-osobowych
 • Śniadania
 • Transport na wyspie samochodem osobowym lub busem (w zależności od liczby uczestników)
 • Pełne ubezpieczenie komunikacyjne, wypadkowe
 • Opłaty drogowe, parkingowe
 • Wstępy do muzeów i rezerwatów na trasie
 • Ubezpieczenie turystyczne KL i NNW oraz ubezpieczenie bagażu
 • Przelotu
 • Atrakcji fakultatywnych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 900 PLN

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Cena wycieczki obowiązuje przy grupie od 4 osób

Szczegóły wycieczki

 • Islandia
 • Samolot, na miejscu samochód
 • Pensjonaty lub hostele
 • Śniadania
 • 3500 PLN + bilet lotniczy ok. 900 PLN

Okazje i promocje na Twoją skrzynkę

Do poczytania