Home > Kierunki > Malta > Malta & Gozo – objazd + wypoczynek

Malta & Gozo – objazd + wypoczynek - 6 dni

Malta to piękne, słoneczne miejsce na południu Europy, gdzie słońce świeci przez 300 dni w roku. Jest tu wiele zabytków, ale też plaże, klify i scenerie rodem z “Gry o Tron”, w której Malta zagrała ważną rolę. Valletta, najmniejsza stolica kraju UE, jest naszpikowana zabytkami i ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Podobnie jak Malta i  niewielka, rustykalna Gozo. Archipelag to także raj dla miłośników ryb i owoców morza. Ale odnajdą się tu wszyscy, którzy cenią kuchnię śródziemnomorską.

Chcesz zamówić tę wycieczkę? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: +48 606 241 382

Podczas wyjazdu bardzo dobrze poznamy ten kompaktowy archipelag na południu Europy. Zwiedzimy stolicę, poznamy najcenniejsze zabytki i obejrzymy najpiękniejsze klify, popłyniemy na wyspę Gozo, a także skosztujemy tutejszej odmiany kuchni śródziemnomorskiej. Będziemy mieli także możliwość wypocząć w znanym kurorcie i naładować baterie energią słońca i fantastycznych, żyjących na Malcie ludzi.

Dzień1
Wypoczynek, samodzielna eksploracja wyspy lub wycieczki fakultatywne

Powitanie z Maltą. Samodzielna eksploracja. Możliwe atrakcje fakultatywne: wycieczka do National Aquarium (14 EUR); zwiedzanie ogrodu zoologicznego z możliwością karmienia małych (25 EUR) lub dużych tygrysów (50 EUR); pływanie z delfinami (120 EUR); wizyta w delfinarium (16 EUR).

Dzień2
Największe skarby Malty – Marsaxlokk, Blue Grotto, Hagar Qim, Klify Dingli, Rabat, Mdina, Mosta

Ruszamy na zwiedzanie. Najpierw przeprawiamy się promem ze Sliemy do Valletty oglądając z perspektywy wody przystanie jachtowe, wyspę Manoela i nabrzeże Marsamxett. Podziwiamy najwspanialszą panoramę stolicy Malty. Zwiedzamy Muzeum Fortyfikacji i przechodzimy wąskimi uliczkami pod kościół karmelitanek i na Triq Ir Repubblika. Zwiedzamy Katedrę św. Jana Chrzciciela ze słynnym obrazem Caravaggia. Zaglądamy na dziedziniec Pałacu Wielkich Mistrzów i wchodzimy do dawnej rycerskiej gospody, gdzie dziś jest Muzeum Archeologiczne z ciekawą kolekcją pamiątek po Fenicjanach. Spacerem udajemy się do barokowego kościoła św. Pawła od Wraku, który przypomina teatr. Zatrzymujemy się na moment w ogrodach Barrakka, żeby uczestniczyć w salucie armatnim oddawanym przez żołnierzy w historycznych mundurach. Przechodzimy przez bramę miasta pod fontannę z Trytonami i poznajemy współczesną Vallettę, położoną poza turystycznym traktem.

Dzień3
Największe skarby Malty – Marsaxlokk, Blue Grotto, Hagar Qim, Klify Dingli, Rabat, Mdina, Mosta

Po śniadaniu wraz z przewodnikiem ruszamy na wybrzeże. Kierujemy się w stronę najsłynniejszej na Malcie wioski rybackiej – mieniącej się tysiącem barw Marsaxlokk. W niedzielne poranki od wieków odbywa się tam słynny tętniący życiem targ rybny, przypływają kutry, pysznią się stragany z lokalnym rękodziełem, nawołują właściciele restauracji specjalizujących się w owocach morza. Przecinamy wyspę i zatrzymujemy się na punkcie widokowym, żeby podziwiać słynną Blue Grotto, gdzie imponujące klify piętrzą się nad lazurowym morzem. Zwiedzamy Hagar Qim – starszą niż egipskie piramidy neolityczną świątynię sprzed 5500 lat. Wspinamy się na najwyższy punkt wyspy przy malowniczej kapliczce św. Marii Magdaleny i oglądamy spektakularne Klify Dingli opadające białymi ścianami prosto do Morza Śródziemnego. Po nacieszeniu się naturą Malty, czas zakosztować atmosfery miasta. Jedziemy do Rabatu, gwarnego przedmieścia dawnej stolicy wyspy. Schodzimy pod ziemię w labirynt Katakumb św. Pawła, gdzie spotykali się pierwsi chrześcijanie. Przechodzimy spacerem do otoczonej imponującymi murami obronnymi Mdiny – najstarszej stolicy Malty, gdzie można zagubić się w labiryncie wąskich zaułków i odkrywać malownicze zakątki. Miłośnicy „Gry o Tron” nie bez powodu poczują się tu jak na ulicach stolicy Siedmiu Królestw. Jedziemy dalej do miejscowości Mosta, w której zwiedzamy niezwykłą, przypominającą rzymski Panteon, bazylikę pw. Wniebowzięcia NMP. Słynna Rotunda w Moście jest trzecią co do wielkości kopułą w Europie.

Dzień4
Gozo – mniejsza siostra Malty

Ruszamy do przeprawy promowej i przepływamy cieśninę łączącą Maltę z Gozo, by dotrzeć do kameralnej, spokojnej wyspy, cenionej przez miłośników natury i slowlife. Jedziemy zwiedzać najstarszą budowlę Europy, świątynię Ggantija, którą wybudowano na tysiąc lat przed pierwszymi egipskimi piramidami. Przechodzimy do młyna Ta’Kola, gdzie zobaczymy jak wyglądało zwyczajne życie na Malcie w XIX wieku. Następnie przejedziemy do zatoki Ramla, przy której znajduje się grota, w której według Homera, heros spod Troi – Odyseusz – spędził siedem lat, jako więzień nimfy Kalypso. Malowniczą, wąską drogą nad morzem, dotrzemy do spektakularnego wąwozu Wied il-Ghasri po drodze zatrzymując się, by zobaczyć niezwykłe saliny, gdzie od wieków wydobywa się sól. Naszym następnym celem będzie związana z Janem Pawłem II Bazylika Ta’Pinu, do której tłumnie pielgrzymują Maltańczycy. Dotrzemy też na miejsce, w którym do 2017 roku stało słynne Azure Window – jeden z symboli Malty. Formacja skalna zawaliła się, a dziś jest tam otoczona skałami zatoka, która była plenerem w serialu „Gra o Tron”. Przejdziemy też nad lagunę połączoną z morzem kilkudziesięciometrową jaskinią. Można tu skusić się na krótki rejs i przepłynąć łódką przez skalne pieczary. Ruszamy w kierunku stolicy Gozo, Victorii, nad którą góruje położona na wzgórzu cytadela. Po powrocie na Maltę zatrzymamy się przy słynnej Wiosce Popeye’a, gdzie kręcono film z Robinem Williamsem w roli bohaterskiego marynarza.

Dzień5
Wypoczynek, samodzielna eksploracja wyspy lub wycieczki fakultatywne

Czas na relaks. Możliwe atrakcje fakultatywne: wycieczka do National Aquarium (14 EUR); zwiedzanie ogrodu zoologicznego z możliwością karmienia małych (25 EUR) lub dużych tygrysów (50 EUR); pływanie z delfinami (120 EUR); wizyta w delfinarium (16 EUR).

Dzień6
Transfer na lotnisko

Pełni wrażeń wracamy do Polski.

Cena obejmuje:

 • Transfer z/na lotnisko w Valletcie
 • Opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • 3 całodniowe wycieczki – Malta, Gozo, Valletta
 • Noclegi w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie typu B&B
 • Degustację lokalnych przysmaków i trunków
 • Transport na wyspie samochodem osobowym lub busem (w zależności od liczby uczestników)
 • Pełne ubezpieczenie komunikacyjne, wypadkowe
 • Opłaty drogowe, parkingowe, promy
 • Ubezpieczenie turystyczne KL i NNW oraz ubezpieczenie bagażu

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu
 • Wstępów do muzeów i rezerwatów archeologicznych na trasie (ok. 55 EUR)
 • Wycieczek i atrakcji fakultatywnych

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Cena wycieczki obowiązuje przy grupie od 2 osób.

Szczegóły wycieczki

 • Wycieczka objazdowa po Malcie i Gozo
 • Samolot, a na miejscu samochód lub bus
 • Hotele 4* Resort&SPA
 • Śniadania, degustacja lokalnych przysmaków
 • Od 2 osób
 • 3900 PLN + bilet lotniczy od 800 PLN

Okazje i promocje na Twoją skrzynkę

Do poczytania