Home > Kierunki > Islandia > Islandia – relaks w krainie naturalnych SPA

Islandia – relaks w krainie naturalnych SPA - 6 dni

Islandia to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Ta należąca do Europy wyspa leży na granicy Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego, nieco na południe od koła podbiegunowego. Geologicznie, Islandia jest najmłodszym obszarem naszego kontynentu, dlatego możemy tam na własne oczy zobaczyć procesy, jakich nie sposób już obserwować w innych częściach świata. Islandia leży dokładnie na szczelinie Grzbietu Śródatlantyckiego, jest więc niezwykle aktywna geologicznie – jest na niej wiele czynnych wulkanów, liczne gorące źródła oraz strzelające w powietrze gejzery. Są tu także potężne lodowce (w tym trzeci co do wielkości na świecie Vatnajökull), zupełnie nierealne formacje wulkaniczne, jak pseudokratery czy skalne zamki, dzikie, gorące rzeki, malownicze kaniony i tysiące zachwycających wodospadów.

Islandia słynie ze swoich naturalnych gorących źródeł rozsianych po całej wyspie. Są tu zarówno eleganckie SPA, podziemne gorące rzeki, jak i dzikie gorące źródła, ukryte przed okiem turystów.

Chcesz zamówić tę wycieczkę? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: +48 606 241 382

Podczas naszego SPA Tour poddamy się odprężającemu i zdrowotnemu wpływowi naturalnych gorących wód z wnętrza wulkanicznej ziemi. Zakosztujemy leczniczej i relaksującej mocy islandzkich źródeł geotermalnych, które mają zbawienny wpływ na dobre samopoczucie.

Podczas naszej wyprawy nie tylko poznamy kraj i odwiedzimy najważniejsze atrakcje wyspy, ale także każdego dnia doświadczymy mocy podziemnych gorących źródeł, które są prawdziwym bogactwem wulkanicznej wyspy. Zwiedzanie atrakcji Islandii będziemy przeplatać trekkingami do nieprawdopodobnie pięknych miejsc stworzonych przez naturę, a także kąpielami w dzikich źródłach, gorących rzekach, oraz ośrodkach SPA.

Podczas podróży zobaczymy świeże pola lawowe, doświadczymy chłodu lodowca, znajdziemy się w cieniu aktywnych wulkanów. Będziemy w lokalizacjach, w których kręcono “Grę o Tron”  czy teledyski Justina Biebera. Zobaczymy tryskające z ziemi potężne gejzery, staniemy w szczelinie pomiędzy kontynentami i pospacerujemy po unikatowej czarnej plaży. Poznamy także najważniejsze zabytki i miejsca nierozerwalnie związane z kulturą kraju.

Chętni będą mogli zakosztować jazdy konnej po czarnej plaży, wejść do tunelu lawowego, zjechać windą do wulkanu lub wybrać się na ekscytującą eskapadę do wnętrza lodowca. A nawet spojrzeć na Islandię z lotu ptaka podczas lotu widokowego helikopterem. Śmiałkowie będą mogli wybrać się na wielorybie safari, albo degustację islandzkiego przysmaku – zgniłego rekina.

Listę i ceny wszystkich dostępnych wycieczek fakultatywnych można zobaczyć tutaj: WYCIECZKI FAKULTATYWNE ISLANDIA

Dzień1
Keflavik, półwysep Reykjanes

Przylatujemy z Polski na lotnisko w Keflaviku. Przejeżdżamy przez dawną bazę żołnierzy amerykańskich, mieszczącą się w rejonie lotniska. Naszą podróż po Islandii rozpoczniemy od przejazdu przez świeże pola lawowe. Podziwiając różnorodne krajobrazy położonego na południowym zachodzie półwyspu Reykjanes docieramy na nocleg, by nabrać sił przed czekającymi nas przygodami.

Dzień2
Złoty Krąg, wodospad Gulfoss, Þingvellir, gejzery Geysir i Strokkur, gorące źródła Laugarvatn

Po śniadaniu ruszamy na Złoty Krąg – to pętla, na której znajdują się największe atrakcje turystyczne i pamiątki historyczne Islandii. Park Narodowy Þingvellir to dla Islandczyków miejsce wyjątkowe, związane z początkami ich państwowości i pierwszym miejscem zgromadzeń Althingu – średniowiecznego parlamentu. Gejzery Geysir i Strokkur przyciągają od wieków turystów i są prawdziwym cudem natury, podobnie jak „Złoty Wodospad” Gullfoss na rzece Olfusa. Przejeżdżamy do najstarszego na Islandii biskupstwa Skalholt i zwiedzamy najpiękniejszy krater islandzki – Keri∂.

Po zwiedzaniu pojedziemy do Laugarvatn, tradycyjnie uważanego za miejsce przyjęcia chrztu przez Islandczyków. Tam zanurzymy się w gorących źródłach, zregenerujemy się w saunie, a najdzielniejszych czeka możliwość wskoczenia wprost do lodowatego jeziora.

Dzień3
Hekla, Skogafoss, Eyjafjallajökull, lodowiec Mýrdalsjökull, Vik, kanion Fjadrargljufur, Seljalandsfoss

Podziwiamy panoramę groźnej Hekli – w Średniowieczu uważano, że właśnie tam znajdują się wrota piekieł. Zobaczymy majestatyczny wodospad Skogafoss, który spada z klifu strumieniem o idealnych proporcjach. Z drżeniem serca przejeżdżamy pod potężnymi, czynnymi wulkanami: Laki, Katla i Eyjafjallajökull. Z tak bliska, jak tylko warunki i względy bezpieczeństwa pozwolą, zobaczymy lodowiec Mýrdalsjökull. Krótki, 45-minutowy spacer do moreny czołowej Sólheimajökull dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Następnie dotrzemy na najsłynniejszą czarną plażę Islandii. Reynisfjara to fantastycznie uformowane bazaltowe skały i czarny jak węgiel piasek, który kontrastuje z bielą fal i błękitem oceanu. W pobliskim miasteczku Vik odwiedzimy największy na Islandii outlet z odzieżą sportową i tradycyjnymi wyrobami z islandzkiej wełny. Tu też będzie okazja przejechać się wierzchem na koniku islandzkim (atrakcja fakultatywna) – możliwa jest przejażdżka dla osób bez umiejętności jeździeckich lub dla bardziej zaawansowanych, którzy pragną pogalopować po plaży i pokonać wierzchem kilka górskich strumieni. Odwiedzimy też przepiękny kanion Fjadrargljufur znany z teledysku Justina Biebera. Następnie jedziemy do jednego z najpiękniejszych wodospadów na wyspie – Seljalandsfoss. Warto wziąć ze sobą nieprzemakalny płaszcz, bo ten cud natury można podziwiać obchodząc go wokół. Krótki spacer doprowadzi nas stąd do ukrytego wodospadu Gljúfrabúi. Dla odważnych – możliwość podejścia pod wodospad spacerem w zimnej, krystalicznej wodzie.

Dziś będziemy się relaksować w ukrytym przed turystami kąpielisku u podnóża słynnego wulkanu Eyjafjallajökull. W niezwykłej, górskiej scenerii wykąpiemy się w basenie termalnym z ciepłą wodą spływającą wprost ze źródeł na stoku wulkanu.

Dzień4
Bessastaðir, Reykjavík

Ruszamy na poranny trekking do serca Gór Błękitnych, gdzie wykąpiemy się w sekretnej gorącej rzece. Niezwykłe miejsce na górskiej hali to sceneria dla relaksu w ciepłym (40°C), łagodnym nurcie.

Jedziemy do siedziby prezydenta Islandii Bessastaðir, a potem ruszamy do najdalej na północ położonej stolicy na świecie – Reykjavíku. Tego dnia możemy wybrać się na emocjonujący rejs w poszukiwaniu wielorybów lub widokowy lot helikopterem (atrakcje fakultatywne). Poznajemy najsłynniejsze symbole miasta: Kościół Hallgrimskirkja, Sun Voyager czy nawiedzony pałacyk Höfði. Spacerujemy po muzeum rzeźb słynnego islandzkiego symbolisty, Einara Jonssona. Podziwiamy budynek parlamentu, odwiedzamy promenadę nad jeziorem Tjörnin, ulubione miejsce spacerów mieszkańców stolicy, i ratusz miejski na wodzie. Podziwiamy katedrę Domkirkja i nowoczesny budynek opery i filharmonii – Harpa. Zwiedzamy centrum miasta: ulice A∂alstraeti i Laugavegur, a także park Arnarhóll z siedzibą islandzkiego rządu. Wizytę w Reykjavíku możemy uczcić kosztując islandzkie przysmaki z bufetu owoców morza, gdzie spróbujemy hakarla – zgniłego rekina czy wieloryba (atrakcja fakultatywna).

Dzień5
Hverager∂i, Półwysep Reykjanes, Krysuvik, Strandakirkja, Kleifarvatn, most łączący płyty kontynentalne, tunel lawowy lub zjazd do wnętrza wulkanu, Błękitna Laguna

Jedziemy do miasta na gorących źródłach geotermalnego Hverager∂i, gdzie piecze się chleb wulkaniczny i prowadzi eksperymentalnie największą europejską hodowlę bananów. Schodzimy pod ziemię na trekking w niezwykłym cudzie natury – tunelu lawowym (atrakcja fakultatywna) lub ruszamy na wyprawę, podczas której zjedziemy do wnętrza potężnego krateru (atrakcja fakultatywna). Stamtąd ruszamy na Półwysep Reykjanes. Zaczniemy od trekkingu po rezerwacie geotermalnym Krysuvik. Następnie przejeżdżamy po ukrytego w skałach jeziora Kleifarvatn. Podziwiamy kościółek Strandakirkja i robimy sesję zdjęciową na słynnym moście łączącym płyty kontynentalne Ameryki i Europy. Odwiedzamy Grindavik i Hafnir. Idziemy na spacer nadmorską promenadą do latarni morskiej w Gardur.

Zakończenie wyjazdu świętujemy kąpielą i drinkiem w słynnej Błękitnej Lagunie. Jej kontrastująca z czarną lawą turkusowo-mleczna woda termalna ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjno-lecznicze. National Geographic umieścił Błękitną Lagunę na liście 25 cudów świata. Woda Blue Lagoon, która naturalnie podgrzewa się we wnętrzu Ziemi do temperatury 37-39°C, zawiera wiele dobroczynnych minerałów i jest bogata w krzemionkę. Podczas kąpieli koniecznie trzeba zrobić sobie maseczkę do twarzy i ciała z błota krzemionkowego, mającego właściwości łagodzące i wygładzające.

Dzień6
Powrót do Polski

Pełni wrażeń z żalem opuszczamy Islandię i ruszamy w podróż do domu.

Cena obejmuje:

 • Transfer z/na lotnisko w Keflaviku
 • Opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota-przewodnika, autora przewodników National Geographic
 • Wstępy do ośrodków SPA i naturalnych źródeł
 • Noclegi apartamentach z łazienką i kuchnią
 • Śniadania przygotowywane przez opiekuna grupy
 • Transport na wyspie samochodem osobowym lub busem (w zależności od liczby uczestników)
 • Pełne ubezpieczenie komunikacyjne, wypadkowe
 • Opłaty drogowe, parkingowe, tunele
 • Ubezpieczenie turystyczne KL i NNW oraz ubezpieczenie bagażu

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu
 • Wstępów do muzeów i rezerwatów (ok. 700 ISK)
 • Wycieczek i atrakcji fakultatywnych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 1400 PLN

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Cena wycieczki obowiązuje przy grupie od 4 osób.

Szczegóły wycieczki

 • Islandia – wycieczka objazdowa + atrakcje specjalne
 • Codzienne wizyty w SPA lub kąpiele w naturalnych gorących źródłach
 • Bus lub samochód (w zależności od liczby uczestników)
 • Apartamenty
 • Śniadania
 • 4-8 osób
 • 6500 PLN + bilet lotniczy od 900 PLN

Okazje i promocje na Twoją skrzynkę

Do poczytania