Warning: session_start(): open(/home/klient.dhosting.pl/magdap/.tmp//sess_db91cdade255302d7f3a9630687b455b, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/klient.dhosting.pl/magdap/thebluemermaidtravel.com/public_html/wp-content/plugins/select-tours/post-types/tours/lib/booking-handler.php on line 74

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/klient.dhosting.pl/magdap/thebluemermaidtravel.com/public_html/wp-content/plugins/select-tours/post-types/tours/lib/booking-handler.php:74) in /home/klient.dhosting.pl/magdap/thebluemermaidtravel.com/public_html/wp-content/plugins/select-tours/post-types/tours/lib/booking-handler.php on line 74
Wyspy Owcze – wycieczka objazdowa PREMIUM
islandia przewodnik pinkwart

Wyjedź z nami na niezapomnianą wyprawę. Poznawaj świat z autorami National Geographic i specjalistami od Islandii z oficjalnym certyfikatem Iceland Tourism Authority. Daj się poprowadzić naszym przewodnikom – ludziom z pasją i energią, którzy znają swoje destynacje od podszewki.

Najnowsze artykuły

+44 7 448 133 234
+44 7 448 999 884
office@thebluemermaidtravel.com

Wyspy Owcze – wycieczka objazdowa PREMIUM

Zjawiskowy archipelag na końcu świata, wypoczynek w hotelach premium

Wyspy Owcze – wycieczka objazdowa PREMIUM będzie spotkaniem z nieokiełznaną naturą, prostotą wyspiarskiego życia i jednymi z najbardziej malowniczych widoków na świecie. Archipelag na Północnym Atlantyku został uznany przez National Geographic za najbardziej niepowtarzalne krajobrazowo wyspy na Ziemi. Na 18 wulkanicznych skrawkach lądu żyje 50 tys. mieszkańców i dwa razy tyle owiec.

Zobacz film Sabiny Poulsen, naszej przewodniczki na Wyspach Owczych:

Podczas wycieczki Wyspy Owcze – wycieczka objazdowa PREMIUM przejedziemy wzdłuż i wszerz główne wyspy archipelagu Wysp Owczych. Będziemy poruszać się malowniczymi, wysokogórskimi drogami i wąskimi tunelami przeszywającymi piętrzące się skały lub zanurzającymi się pod powierzchnię oceanu. Zatrzymamy się, by fotografować owce spacerujące pomiędzy tradycyjnymi domkami krytymi torfem i nieraz zachwycimy się potężnymi klifami i błękitnymi fiordami, wybierzemy się także na spektakularne, zamieszkałe przez tysiące ptaków klify. Podczas naszej wyprawy będziemy mieszkać w najlepszych na wyspach hotelach w standardzie 4* superior, w których zatrzymują się odwiedzające archipelag gwiazdy filmu, muzyki i sportu oraz głowy państw.

torshavn wyspy owcze wycieczka

Wyspy Owcze leżą w Europie Północnej, na Północnym Atlantyku, mniej więcej w połowie drogi między Islandią a Norwegią (równoleżnikowo) i Islandią a Szkocją (południkowo). Najbliższy ląd to wyspa Rona w archipelagu Szkockich Hybrydów, 257 km na południe od Faroe. Archipelag ma powierzchnię 1399 km² (czyli ponad 10 razy mniejszą, niż województwo małopolskie) i 1117 kilometrów linii brzegowej. Wyspy Owcze należą do krajów nordyckich i są zależnym terytorium Danii. Flaga Wysp Owczych to czerwono-niebieski krzyż nordycki na białym tle.

Wyspy Owcze wyglądają jak ostre szczyty gór wystające prosto z morza. Ciemne, bazaltowe skały porośnięte są soczyście zieloną trawą. Brzegi są bardzo strome i skaliste. Duże wrażenie robią wodospady spływające wprost do oceanu i spektakularne klify wystrzelające z wody na kilkaset metrów w górę. Enniberg na wyspie Viðoy, to najdalej na północ wysunięty punkt Wysp Owczych, który jest jednocześnie najwyższym klifem w Europie, sięgającym na wysokość 754 m n.p.m.

Mapa wyprawy:

wyspy owcze wycieczka

Zobacz także ofertę naszych wypraw na Islandię.

Masz pytania? Napisz do nas: office@thebluemermaidtravel.com lub zadzwoń: +44 7 448 999 884 lub +44 7 448 133 234

Kup bogato ilustrowany przewodnik po Wyspach Owczych:

przewodnik wyspy owcze

 • Kierunek

 • W cenie

  Bilet lotniczy
  Degustacja lokalnych przysmaków
  Hotele 4* lub luksusowe apartamenty
  Lot helikopterem
  Opieka pilota
  Opłaty drogowe, tunelowe i promowe
  Pokój dwuosobowy
  Polski przewodnik
  Rejs widokowy
  Śniadanie
  Transport
  Ubezpieczenie
  Wstępy do rezerwatów i muzeów
 • Nie wliczone w cenę

  Napoje do posiłków
  Obiadokolacje
  Pensjonaty lub komfortowe apartamenty
  Warsztaty kulinarne
  Wstępy od kąpielisk i ośrodków SPA
  Wycieczki fakultatywne
1

Dzień 1: Zjawiskowa wyspa Vágar

Lecimy na Wyspy Owcze z przesiadką w Kopenhadze. Spoglądamy na archipelag z lotu ptaka i lądujemy na dawnym wojskowym lotnisku, które kiedyś było sercem bazy brytyjskiej Navy na wyspie Vágar. Najmłodszym tunelem na Wyspach Owczych przejeżdżamy do wyżynnej Gasadalur – wioski niczym książkowe Bullerbyn, w której żyje kilkunastu mieszkańców, i która aż do 2003 roku była całkowicie odcięta od świata. Przespacerujemy się po osadzie, podziwiając tradycyjną farerską architekturę i zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego można napawać się obezwładniającym pięknem wodospadu Mulafossur, opadającego z wysokiego klifu wprost w ciemną toń Atlantyku. W drodze powrotnej zatrzymamy się, by podziwiać panoramę słynnych ze zdjęć na okładkach z folderów turystycznych bezludnych wysp Tindhólmur i Gáshólmur. Odwiedzimy też znanego z nordyckiej mitologii upiora Nixa, który strzeże jeziora Sørvágvatn. Następnie urządzimy plener fotograficzny w starej wiosce rybackiej, przy tradycyjnych farerskich domkach z dachami pokrytymi darnią, pomiędzy którymi spacerują owce. Przystaniemy w pięknie położonym nad jeziorem miasteczku Sandavágur gdzie przy kościele znajduje się niezwykły pomnik przedstawiający tutejszego bohatera w nieco kontrowersyjnej akcji – zuchwałej kradzieży sukni ogromnej trollicy. Potem podoceanicznym tunelem dostaniemy się na wyspę Streymoy. Dotrzemy do Streymin – jedynego na świecie mostu samochodowego przerzuconego nad Atlantykiem, łączącego wyspy Streymoy i Eysturoy.
2

Dzień 2: Na szlaku Jamesa Bonda

Z samego rana ruszamy do portu w Klaksvík. To stąd wypłyniemy w krótki rejs na południowy brzeg wyspy Kalsoy. Wąską, znikającą w tunelach drogą, dotrzemy do wioski Trøllanes. Znajduje się tu przymocowany łańcuchami do skały kiosk, reklamowany jako „położony na końcu świata”, oraz kilka malowniczych chatek. Ale to właśnie miejsce jest scenerią przygód Jamesa Bonda w najnowszej produkcji „No Time To Die”. A producenci wybrali ten skrawek wyspy Kalsoy z uwagi na piękne, strome klify, na które prowadzi ścieżka zaczynająca się po północnej stronie wioski. 45 minutowy, niezbyt forsowny trekking, prowadzi nas do latarni morskiej na skraju przepaści. Widoki stąd są zapierające dech w piersi, a morskie ptaki krążą niestrudzenie pomiędzy bazaltowymi skałami, a granatową tonią oceanu. W drodze powrotnej do przystani zatrzymujemy się w miasteczku Mikladalur, żeby zejść na kamienistą plażę. Tu znajduje się najpiękniejsza rzeźba Wysp Owczych – Kópakonan, czyli kobieta-foka, bohaterka lokalnej legendy. Popołudniowym promem wracamy na wyspę Borðoy, przejeżdżamy podmorskim tunelem na Eysturoy. Na koniec dnia zatrzymujemy się na punkcie widokowym Rituvik.
3

Dzień 3: Fascynujące wyspy Stremoy i Eysturoy

Kolejny, pełen wrażeń dzień rozpoczynamy na wyspie Stremoy w portowej miejscowości Vestmanna. Tu wsiadamy na pokład statku i ruszamy na rejs do Klifów Vestmanna. To najstarsza atrakcja turystyczna na wyspie – podróż po morskich jaskiniach, kluczenie w labiryncie wysokich na ponad 300 metrów pionowych ścian i obserwacja maskonurów, ostrygojadów, mew i petreli. Po dwugodzinnym rejsie wyruszamy na zwiedzanie wyspy Streymoy. Odwiedzimy Kollafjordur, spokojną osadę z XIX-wiecznym drewnianym kościołem, a także Vi∂ Air – jedną z trzech na świecie zachowanych wiosek wielorybników. Będziemy podziwiać Fossa – największy na Wyspach Owczych, 140-metrowy dwukaskadowy wodospad. W Haldórsvík zobaczymy oktagonalny kościół z 1856 roku. Wąska droga na szerokość jednego samochodu, która prowadzi miejscami nad przepaścią i wije się wzdłuż skalistego fiordu, doprowadzi nas do Tjørnuvík – cichej wioski z biało-czarną plażą w spektakularnie położonej zatoce z widokiem na owiane tajemnicą skały Risin i Kellingin. Według legendy wystające z wody bazaltowe kolosy są zaklętymi trollami, zaskoczonymi przez promienie słoneczne, gdy próbowały zaciągnąć Wyspy Owcze do swej rodzinnej Islandii. Na zachód słońca pojedziemy do nadmorskiego miasteczka Gjógv. Główną atrakcją jest tu 200-metrowa gardziel skalistego wąwozu w samym sercu miasta. Miejsce jest niezwykle fotogeniczne. Kilka lat temu, na szczycie spektakularnego klifu postawiono ławeczkę Marii, na której przysiadła podczas zwiedzania Wysp Owczych duńska królowa. Zwiedzimy też miejscowość, która jest prawdziwą perłą wśród farerskich osad. Po intensywnym dniu wrócimy na nocleg.
4

Dzień 4: Spektakularne Wyspy Północne

Tego dnia przejedziemy przez kilka wysp archipelagu, ale najpierw zagłębiamy się pod dno oceanu i dojeżdżamy na wyspę Bor∂oy. Pokonując kolejne tunele i groble przedostaniemy się na wyspę Vi∂oy. Spacerem udamy się do zatoki i kościółka w Vi∂arei∂i. Stąd rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama na otwarty ocean. Kolejną wyspą z archipelagu, którą poznamy jest prawie niezamieszkała Kunoy. Tutaj pójdziemy na spacer do leśnego uroczyska słynnego ze Skały Mocy i Drzewa Miłości. Jeżeli pogoda pozwoli, to z pobliskiego heliportu w Klaksvik wybierzemy się się na widokowy lot helikopterem (lot rejsowy, to czy się odbędzie jest zależne od pogody) do Tórshavn. Ze stolicy wracamy przez górzyste serce wyspy Streymoy i najstarszy szlak handlowy na Wyspach Owczych. Na koniec dnia udamy się przepiękną, widokową trasą do spektakularnie położonej wioski Saksun nad malowniczą laguną.
5

Dzień 5: Stolica Tórshavn i Kirkjubøur

Wyjeżdżamy do Tórshavn – stolicy Wysp Owczych. Zobaczymy tu fort obronny i przespacerujemy się do zabytkowej latarni morskiej. Zwiedzimy także zespół krytych darnią drewnianych budowli, które są siedzibą najwyższych władz i parlamentu. Tinganes zwołano po raz pierwszy już w 850 roku, gdy w większości krajów nowożytnej Europy idee demokracji i parlamentaryzmu nikomu jeszcze nie przychodziły do głowy. Promenadą pełną kawiarnianych ogródków przejdziemy przez port, do którego wpływają wielkie wycieczkowce pasażerskie i przy odrobinie szczęścia zobaczymy słynną Norrönę – luksusowy prom atlantycki pływający na najdłuższej linii promowej świata. Odwiedzimy także katedrę Dómkirkjan z 1609 roku i słynny amfiteatr Trappan w którym mieszkańcy i turyści oglądają letnie koncerty. Tórshavn to jednak nie tylko pomniki historii, ale także rozrywka. W czasie wolnym będzie możliwość przespacerowania się głównym deptakiem handlowym Vaglið, odwiedzenia modnych restauracji i sklepów z tradycyjnym rękodziełem, a także nowoczesnych salonów skandynawskiego designe’u. Następnie zwiedzimy Kirkjubøur. Od wczesnego Średniowiecza było to najbardziej pożądane miejsce na całym archipelagu, bo układ prądów sprawiał, że morze wyrzucało tu na brzeg cenne pnie syberyjskich świerków. Na pozbawionych lasów wyspach twarde drewno, które azjatyckie rzeki niosły do Oceanu Arktycznego i dalej dryfowało aż do Wysp Owczych – były ogromnym kapitałem. Nic dziwnego, że mieszkańcy Kirkjubøur uznawani byli za najbogatszych wyspiarzy. Spory majątek miał tu też kościół. W annałach zapisał się szczególnie XIV-wieczny biskup Erlendur, który uznał, że romańska katedra świętego Olafa nie odpowiada jego oczekiwaniom i postanowił wznieść pierwszą na Wyspach Owczych katedrę św. Magnusa w stylu gotyckim. Zobaczymy też najstarszy dom na Wyspach Owczych. Od 17 pokoleń w tym budynku mieszka rodzina Paturssonów. Następnie weźmiemy udział w pożegnalnej kolacji farerskiej z opowieściami kulturowymi i tradycyjnymi daniami, z jagnięciny i ryb. Zobaczymy z bliska tradycyjny strój farerski, a odważni będą mogli skosztować pieczonej owczej głowy (atrakcja fakultatywna). przejedziemy też przez Eysturoyartunnilin najdłuższy tunel podoceaniczny z jedynym na świecie podwodnym rondem.
6

Dzień 6: Powrót do Polski

Po pożegnalnym śniadaniu podoceanicznym tunelem udamy się na wyspę Vágar. Pełni niezapomnianych emocji i wrażeń wrócimy do Polski.

Opinie uczestników

Polecam. Bogaty program i świetne hotele. Mieszkaliśmy w nowym hotelu Brandan (z tego roku), piękny obiekt kryty darnią, super komfortowy, wygodne łóżka etc. Lot helikopterem nad wyspami i opowieści naszej gospodyni Sabiny na kolacji kulturowej to zdecydowanie najmocniejsze punkty wyjazdu.

Sławek

  Byliśmy z Blue Mermaid na wyprawie w czerwcu 2021 roku. Wyjazd spełnił nasze oczekiwania, przewodnicy wspaniali, serdeczni, są autorami przewodnika po Wyspach Owczych i kopalnią wiedzy. Polecam!

Bożena

wyspy owcze wycieczka
You don't have permission to register

Warning: Unknown: open(/home/klient.dhosting.pl/magdap/.tmp//sess_db91cdade255302d7f3a9630687b455b, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/klient.dhosting.pl/magdap/.tmp/) in Unknown on line 0