Warning: session_start(): open(/home/klient.dhosting.pl/magdap/.tmp//sess_47262197dbd224819d5448e3436d4ade, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/klient.dhosting.pl/magdap/thebluemermaidtravel.com/public_html/wp-content/plugins/select-tours/post-types/tours/lib/booking-handler.php on line 74

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/klient.dhosting.pl/magdap/thebluemermaidtravel.com/public_html/wp-content/plugins/select-tours/post-types/tours/lib/booking-handler.php:74) in /home/klient.dhosting.pl/magdap/thebluemermaidtravel.com/public_html/wp-content/plugins/select-tours/post-types/tours/lib/booking-handler.php on line 74
Grenlandia wycieczka z przewodnikiem – The Blue Mermaid Travel
islandia przewodnik pinkwart

Wyjedź z nami na niezapomnianą wyprawę. Poznawaj świat z autorami National Geographic i specjalistami od Islandii z oficjalnym certyfikatem Iceland Tourism Authority. Daj się poprowadzić naszym przewodnikom – ludziom z pasją i energią, którzy znają swoje destynacje od podszewki.

Najnowsze artykuły

+44 7 448 133 234
+44 7 448 999 884
office@thebluemermaidtravel.com

Grenlandia – wycieczka z przewodnikiem

Najcenniejsze podróżnicze trofeum do kolekcji wypraw

Grenlandia – wycieczka z przewodnikiem to program pozwalający zakosztować turystycznych i kulturowych atrakcji Grenlandii, która jest szalenie różna od każdego innego miejsca na ziemi. Niełatwo tu dotrzeć nawet wytrawnym podróżnikom, udaje się to nielicznym. Dlatego wyprawa na Grenlandię to niezwykle rzadkie i cenne trofeum do kolekcji wypraw. Podczas naszej wyprawy Grenlandia – wycieczka z przewodnikiem będziemy eksplorować rejon najbardziej widowiskowej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO zatoki Disko w zachodniej Grenlandii.
grenlanda wycieczka
W jej centrum, 250 km za kołem podbiegunowym, leży miasto Ilulissat (po grenlandzku: góry lodowe). Jest ono niezwykle dynamicznym ośrodkiem, gościnnym i przyjaznym przybyszom. Latem można tu obserwować, jak imponujące góry lodowe majestatycznie przesuwają się po Zatoce Disko. Zimą trwa tu prawdziwy festiwal zorzy polarnej.
grenlandia wycieczka
Podczas naszej wyprawy Grenlandia – wycieczka z przewodnikiem zakosztujesz rejsu między potężnymi górami lodowymi u wybrzeży największej wyspy świata. Odbędziesz emocjonującą arktyczną eskapadę za koło polarne. Zobaczysz cielący się lądolód. Poznasz bajecznie kolorowe grenlandzkie miasteczka. Spotkasz wyjątkowych ludzi i poznasz kulturę i sztukę współczesnych Inuitów. Wybierzesz się na trekking po lodowcu i będziesz pływać na kajaku oceanicznym w lodowym labiryncie. A wszystko to w niekończącym się dniu polarnym.
grenlandia wycieczka
Zachodnia Grenlandia, którą eksplorujemy podczas wyprawy Grenlandia – wycieczka z przewodnikiem, jest najbardziej zaludnionym regionem wyspy. Połowa z 56 000 mieszkańców Grenlandii mieszka w miastach wzdłuż zachodniego wybrzeża, przede wszystkim w Sisimiut i Maniitsoq na północy oraz na południu w Paamiut i stolicy Nuuk, która ze swoimi 17 000 mieszkańców jest jedną z najmniejszych stolic na świecie.
grenlandia wycieczka psie zaprzęgi
Masz pytania? Napisz do nas: office@thebluemermaidtravel.com lub zadzwoń: +44 7 448 999 884 lub +44 7 448 133 234
Poznaj także nasze wyprawy na ISLANDIĘ.
 • Kierunek

 • W cenie

  Bilet lotniczy
  Degustacja lokalnych przysmaków
  Hotele 4* lub luksusowe apartamenty
  Obiadokolacje
  Opieka pilota
  Opłaty drogowe, tunelowe i promowe
  Pokój dwuosobowy
  Polski przewodnik
  Śniadanie
  Transport
  Ubezpieczenie
  Wstępy do rezerwatów i muzeów
  Wycieczki fakultatywne
 • Nie wliczone w cenę

  Lot helikopterem
  Napoje do posiłków
  Pensjonaty lub komfortowe apartamenty
  Rejs widokowy
  Warsztaty kulinarne
  Wstępy od kąpielisk i ośrodków SPA
1

Dzień 1: Przylot na Grenlandię

Poranna zbiórka na lotnisku w Reykjaviku (REK)*. Przelot do Ilulissat. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem (choć nie spodziewajmy się, by słońce tego dnia zaszło) spacer z przewodnikiem po miasteczku położonym 300 km na północ od Koła Podbiegunowego. Poznamy trzecie co do wielkości miasto Grenlandii (4500 mieszkańców), którego nazwa oznacza „Górę Lodową”. Zwiedzimy zabytkowy kościół, port i dowiemy się z czego żyją mieszkańcy. Przewodnik wprowadzi nas w tutejsze zwyczaje i opowie legendy miasta, założonego w 1741 roku. Wieczorem kolacja powitalna w blasku nocy polarnej.

* Możliwość zorganizowania dodatkowo zwiedzania Reykjaviku, wizyty w Blue Lagoon, noclegu i transferu na Islandii a także przelotu na wyspę.
2

Dzień 2: Rejs do czoła lodowca

Rano wchodzimy na pokład niewielkiego, ale dzielnego kutra przystosowanego do pływania wśród gór lodowych. Popłyniemy wgłąb malowniczego fiordu, 80 km na północ od Ilulissat, aż do czoła potężnego lodowca Eqi, by z bliska obserwować i fotografować „cielenie się” lodowca. Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu natury, gdy ogromne bryły lodu oddzielają się od czoła lodowca i z hukiem osuwają się do oceanu. Na statku zjemy lunch i ruszymy wzdłuż wybrzeża, przez cieśninę Ataa, by podglądać morskie ptaki gniazdujące na niebosiężnych klifach. Pożeglujemy przez fiordy Pakistoq, gdzie o tej porze roku często spotyka się wieloryby, a na płaskich, wygładzonych przez lodowce skałach, wygrzewają się foki.

3

Dzień 3: Wizyta u Inuitów

W towarzystwie lokalnego przewodnika ruszamy na dwugodzinny trekking do znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Sermermiut – osady zamieszkałej przez Inuitów od czterech tysięcy lat. Zobaczymy pamiątki przeszłości, a przewodnik zaznajomi nas z kulturą i zwyczajami ludów, zamieszkujących Grenlandię jeszcze przed przybyciem pierwszych Europejczyków. Po południu wybierzemy się do siedziby Stowarzyszenia Inuickich Kobiet na spotkanie, w trakcie którego z pierwszej ręki będziemy mogli dowiedzieć się o życiu lokalnej społeczności na Grenlandii. Przy kawie i herbacie i grenlandzkich specjałach porozmawiamy z Inuitkami, które zdradzą nam tajniki wyprawiania foczych skór i szycia Kalaallisuut – narodowego inuickiego stroju. Będziemy mogli sami przedzierzgnąć się w mieszkańców dalekiej północy i posłuchamy inuickich legend i opowieści tego niezwykłego ludu.

4

Dzień 4: Wyprawa wgłąb Grenlandii

O świcie wyruszymy szybką łodzią do wioski Ilimanaq, gdzie przesiądziemy się do motorówek i wraz z przewodnikami popłyniemy przez pokrytą pływającą krą zatokę na piaszczystą plażę Ililliup Ilua. Będą na nas tam czekały terenowe quady, którymi pojedziemy na niezwykle widowiskową trasę, wiodącą przez arktyczną tundrę aż do skalistego fiordu Tasiusaq. Tu znów zmienimy koła na łodzie i przez dziewicze wody dopłyniemy aż do czoła lodowca. Przybijemy do brzegu i wraz z wykwalifikowanym przewodnikiem wkroczymy na drugi co do wielkości (po Antarktydzie) lodowiec świata. Na wieczór wrócimy do Ilulissat.

5

Dzień 5: Powrót do domu

Po śniadaniu ruszamy na lotnisko. Przelot nad malowniczymi bezkresami Grenlandii, w godzinach wieczornych powrót do domu.
You don't have permission to register

Warning: Unknown: open(/home/klient.dhosting.pl/magdap/.tmp//sess_47262197dbd224819d5448e3436d4ade, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/klient.dhosting.pl/magdap/.tmp/) in Unknown on line 0