Home > O nas

Magdalena i Sergiusz Pinkwart – podróżnicy, autorzy przewodników National Geographic, założyciele biura The Blue Mermaid Travel, stworzyli zespół świetnych pilotów i przewodników, z pasją pokazujących najpiękniejsze, bliskie sobie miejsca na ziemi.

Pracujemy w branży turystycznej już w drugim pokoleniu. Turystykę mamy we krwi. Organizujemy wyprawy na Islandię i Wyspy Owcze, na Maltę oraz kulturowe wyprawy do Maroka. Czyli do miejsc na świecie, które dobrze znamy i bardzo lubimy. Nie jeździmy wszędzie, lecz specjalizujemy się w kilku wyselekcjonowanych kierunkach. Dzięki temu wiemy, jakimi prawami rządzi się dane miejsce, jak bezpiecznie się po nim poruszać, śledzimy nowości, znajdujemy okazje, i możemy zaprosić Państwa do wspólnej podróży przetartymi przez nas szlakami.

Jesteśmy obecni na wszystkich najważniejszych imprezach turystycznych w Polsce i za granicą. Jesteśmy uczestnikami, a często także prelegentami największych Międzynarodowych Targów Turystycznych oraz konferencji turystycznych. Dla nas w turystyce najważniejsze są dwie rzeczy. Po pierwsze – podczas przygotowania wyprawy – przewidywanie o dwa kroki do przodu i dbałość o bezpieczeństwo. Wszystko po to, żebyście Państwo czuli, że na urlopie to wreszcie nie Wy musicie się martwić i myśleć o wszystkim, ale ktoś robi to za Was. Po drugie – już podczas realizacji wyprawy – profesjonalizm ale i przyjacielskie, życzliwe podejście. Jesteśmy razem przez kilka dni, tworzymy zgraną drużynę, która ma na wyjeździe jak najwięcej skorzystać, wypocząć, oderwać się od codzienności, dobrze się bawić i powrócić do domu z wrażeniami, które na długo pozostaną w pamięci. 

Zespół The Blue Mermaid Travel to specjaliści z wieloletnim stażem, ludzie z pasją, którzy kochają pokazywać świat. A przy tym absolwenci szkoleń zakończonych egzaminem państwowym na licencję pilota wycieczek zagraniczych i przewodnika miejskiego. Nasze wycieczki prowadzą piloci, z którymi współpracujemy od lat, i którzy doskonale sprawdzili się już w wielu sytuacjach. To także wyjątkowi ludzie, którzy znają kraj po którym oprowadzają turystów od podszewki – spędzają tam dużą część roku, lub mieszkają w nim na co dzień.  

Nasza działalność w turystyce odbywa się na wielu polach. Poza organizowaniem wyjazdów jesteśmy autorami przewodników National Geographic, za które otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Magellana. Nasze relacje z podróży można czytać m.in. w magazynach: National Geographic Traveler, Harpers Bazaar, La Vie Magazine, Viva! i wielu innych. Jesteśmy także zapraszani do radia i telewizji jako eksperci w dziedzinie turystyki. Kilkukrotnie zostaliśmy laureatami nagrody za najlepsze publikacje turystyczne przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników Globtroter.

Wydajemy magazyn i portal turystyczny Read&Fly, od 7 lat prowadzimy także bloga o podróżach z dziećmi dzieckowdrodze.com, na którym opisujemy nasze podróże, testujemy miejsca przyjazne dzieciom i zamieszczamy praktyczne porady. Dlatego w The Blue Mermaid Travel mamy także specjalne programy dedykowane małym podróżnikom, w których plan zwiedzania jest bogaty i ciekawy, ale podporządkowany bezpieczeństwu i komfortowi najmłodszych turystów.

Zapraszamy na wyjazdy z The Blue Mermaid Travel!