islandia przewodnik pinkwart

Wyjedź z nami na niezapomnianą wyprawę. Poznawaj świat z autorami National Geographic i specjalistami od Islandii z oficjalnym certyfikatem Iceland Tourism Authority. Daj się poprowadzić naszym przewodnikom – ludziom z pasją i energią, którzy znają swoje destynacje od podszewki.

Najnowsze artykuły

+44 7 448 133 234
+44 7 448 999 884
office@thebluemermaidtravel.com
wyprawa na Islandię

Islandia

Zachwycająca Islandia

Wyobraź sobie największe atrakcje Islandii – dymiące pola geotermalne, strzelające w niebo gejzery, potężne lodowce i huczące wodospady w cieniu potężnych wulkanów. Bezkresne tysiącletnie pola lawowe, wiatr, który oczyszcza umysł i widoki, które koją duszę. Islandia jest najmłodszym obszarem naszego kontynentu, dlatego możemy tam na własne oczy zobaczyć procesy, jakich nie sposób już obserwować w innych częściach świata. Leży dokładnie na szczelinie Grzbietu Śródatlantyckiego, jest więc niezwykle aktywna geologicznie – jest na niej wiele czynnych wulkanów, liczne gorące źródła oraz strzelające w powietrze gejzery. Nasza wycieczka Islandia Classic – wycieczka dookoła wyspy, to okazja, żeby zobaczyć potężne lodowce (w tym trzeci co do wielkości na świecie Vatnajökull), zupełnie nierealne formacje wulkaniczne, potężne kratery, skalne zamki, dzikie, gorące rzeki, malownicze kaniony i tysiące zachwycających wodospadów. Wyspa jest świątynią natury i oazą spokoju. Zajmuje obszar wielkości 1/3 powierzchni Polski, lecz zamieszkuje ją zaledwie 330 tys. osób.

Islandię kochamy i uważamy za najpiękniejszą i najwspanialszą wyspę na świecie. Jest zachwycająca latem, gdy słońce stoi w zenicie przez kilkanaście godzin na dobę. I jest genialna zimą, gdy przez cztery godziny mamy non-stop fotograficzną „magic hour”, a promienie otulają zaśnieżony krajobraz miękkim światłem.

Reykjavík – najdalej na północ wysunięta stolica na świecie oraz największe miasto Islandii, położone w jej południowo-zachodniej części. W aglomeracji mieszka 2/3 ludności Islandii. Miasto jest pełne gwarnych kawiarni, restauracji, tętni życiem i imprezami kulturalnymi. Akureyri – stolica północy a zarazem „zimowa stolica”, czyli tutejsze Zakopane. Wokół są wyciągi narciarskie, a narciarze mogą się napawać widokiem granatowej toni fiordu. Latem zachwyca pachnący ogród botaniczny, a w centrum stoją piękne, XIX-wieczne wille.

Zobacz film przygotowany przez Aleksandrę i Piotra – naszych przewodników na Islandii:

Lodowce zajmują 11 procent powierzchni wyspy, a potężny Vatnajökull (8300 km2) jest największym lodowcem Europy i trzecim co do wielkości na świecie (po Antarktydzie i Grenlandii). Gdy wieje od strony lodowców, to jest naprawdę zimno. Wodospady Islandii są przez wielu uznawane za absolutnie największą atrakcję wyspy. Dlatego objeżdżając Islandię codziennie będziecie zachwycać się ich mocą, pięknem i różnorodnością. Najciekawsze to: Go∂afoss, Skogafoss, Svartifoss, Seljalandsfoss, Hraunfossar, Barnafoss. No i są jeszcze oczywiście Dettifoss i Gullfoss – uznawane za najpiękniejsze w Europie.

Poznaj nasze wycieczki na Islandię:

Islandia Classic – wycieczka dookoła wyspy to idealny program dla tych, którzy chcą w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej. Podczas intensywnego programu przemierzamy duże bezkresne przestrzenie i zwiedzamy wszystkie najważniejsze atrakcje Wyspy Lodu i Ognia, poznajemy jej historię, legendy i tajemnice. Na koniec intensywnego zwiedzania mamy rozkoszny dzień na relaks i odnowę biologiczną w gorących basenach termalnych.

Islandia – wycieczka dookoła wyspy PREMIUM to propozycja dla tych, którzy chcą w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej a jednocześnie mieszkać w dobrej klasy hotelach, które zapewniają komfort i wygodę. A dodatkowo nie martwić się o rezerwację biletu lotniczego. Podczas intensywnego programu przemierzamy duże bezkresne przestrzenie i zwiedzamy wszystkie najważniejsze atrakcje Wyspy Lodu i Ognia, poznajemy jej historię, legendy i tajemnice. Na koniec intensywnego zwiedzania mamy rozkoszny dzień na relaks i odnowę biologiczną w gorących basenach termalnych.

Wycieczka Islandia KIDS – wyprawa z dziećmi to najciekawsza przygoda i fascynująca lekcja geografii, geologii, historii i biologii w jednym. A przy tym podróż do krainy Wikingów, elfów i trolli.

Islandia SPA to wyjazd po zdrowie i urodę do jednego z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Islandia – należąca do Europy wyspa leży na granicy Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego, nieco na południe od koła podbiegunowego. Odwiedzimy tu znane SPA, jak słynna Blue Lagoon czy dzikie gorące źródła.

Morsowanie na Islandii to program, który łączy kąpiele w lodowatej wodzie, wygrzewanie się w saunie i gorących źródłach i poznawanie kultury nordyckiej. Zobaczymy dymiące pola geotermalne i poczujemy zapach rozgrzanego wnętrza ziemi. Poczujemy lodowate zimno Atlantyku i gorące wody termalnej rzeki.

You don't have permission to register