islandia przewodnik pinkwart

Wyjedź z nami na niezapomnianą wyprawę. Poznawaj świat z autorami National Geographic i specjalistami od Islandii z oficjalnym certyfikatem Iceland Tourism Authority. Daj się poprowadzić naszym przewodnikom – ludziom z pasją i energią, którzy znają swoje destynacje od podszewki.

Najnowsze artykuły

+44 7 448 133 234
+44 7 448 999 884
office@thebluemermaidtravel.com
Magiczna Grenlandia

Grenlandia

Magiczna Grenlandia

Grenlandia to największa na świecie wyspa, która zajmuje obszar o powierzchni połowy Europy. Tymczasem zamieszkuje ją ledwie 56 tys. osób, a niemal 85% wyspy pokryte jest lądolodem. Surowy klimat oraz niepowtarzalne krajobrazy sprawiają, że jest to łakomy kąsek dla podróżników. Geograficznie Grenlandia należy do kontynentu północnoamerykańskiego jednak geopolitycznie jest częścią Europy – terytorium zależnym Danii.

Ludność Grenlandii w większości zamieszkuje południowo-zachodnią część wyspy gdzie znajdują się trzy największe miasta – Nuuk (stolica), Sisimiut i Ilulissat. W sumie na Grenlandii znajduje się tylko 18 miast kilkadziesiąt osad.

Na wyspie zobaczysz niezwykłe krajobrazy polarne – potężny lądolód, skaliste wybrzeża, fiordy i olbrzymie lodowe góry. Żyje tu wiele polarnych zwierząt, jak niedźwiedzie, morsy, wieloryby, foki czy delfiny. Poznasz ciekawą kulturę Inuitów i skosztujesz przysmaków dalekiej Północy.

Zobacz naszą ofertę wycieczek na Grenlandię.

grenlandia wycieczka

You don't have permission to register